Nad Schody

Nadstandardní rodinný dům protkaný uměním a kvalitními materiály v pražských Řeporyjích. Dům se nachází na pozemku o velikosti 636 m2, disponuje třemi podlažími a podkrovím.

Praha 13 – Řeporyje

Kategorie: Rodinný dům
Dispozice: 6 + 1
Plocha: 270 m2
Vytápění: Elektrické
Parkování: Dvojgaráž
PENB: Skupina G
Stav: Velmi dobrý

Cena nemovitosti:

Prodáno

Popis nemovitosti

Sdispozicí 6+1 a užitnou plochou 270 m2 se jedná o ideální bydlení pro početnou rodinu, případně kombinaci rodinného bydlení s možností využívání části domu pro podnikání.

Přízemí domu skýtá obývací pokoj s klasicistními kachlovými kamny, kuchyni s jídelnou, knihovnu, pracovnu s freskami na stěnách, dále komoru, toaletu a prostornou předsíň se schodištěm do patra a suterénu. Patro slouží jako klidová část. Součástí patra jsou tak tři pokoje, koupelna s vanou a chodba. Jeden pokoj disponuje balkonem s krásným výhledem do okolí a schody do prostorného půdního prostoru. V suterénu domu se nachází garáž pro dva osobní automobily s vraty na elektrický pohon, dvě místnosti s okny a chodba, které mohou sloužit jako prádelna a sklad.

Schodiště do domu je pokryto žulou Rosso Balmoral a chodba žulou Carmen Red. Podlahy jsou dřevěné, v některých místnostech, kombinovaně vykládané (Kährs). Vnitřní dveře jsou dřevěné, značky Sapeli.

V domě a na zahradě se nacházejí velmi cenná umělecká díla. Figurální sochařské práce (šamot) akademické sochařky Veroniky Oleriny ( zahradní sezení, fasáda, krb, zahradní zavlažovací systém , Vladimíra Merty ( návrh nábytku pracovny, fresky v pracovně a dětském pokoji), replika malovaných klasicistních kachlových kamen z kamnářství Rynda, špičkové kovářské práce Jiřího Louši ( vrata, okenní a dveřní mříže).

Část pozemku je pokryta dubeneckým pískovcem s výraznou kresbou. Z něho je vystavěna i přední zeď, do které jsou ukotvena vchodová vrata. Z hořického pískovce je zhotovena fontána s cirkulující vodou. Cihlová zeď je postavená z vysoce kvalitních lícových cihel z již neexistující losenické cihelny. Venkovní sklep s klenbami je částečně obložen losenickými cihlami se schody z dubeneckého pískovce.

Zahradu ocení zejména milovníci alpinek, okrasných keřů a dřevin. Nepropustný živý plot vytváří pyracantha, zelená po celé léto. Keře budlei a perovkie navštěvují po rozkvětu motýli a zahrada má již pevný denní řád, kdy je navštěvována zpěvnými ptáky, či motýly. Ze stromů je v této lokalitě jedinečný, nádherně urostlý desetiletý cedr. Alpinum je momentálně neudržované a čeká na nového milovníka skalniček.

 

 

Nad Schody

Jan Brábník
Realitní makléř

Kancelář:

Tomsova 664/6
Praha 10 – Malešice

Kontaktní údaje: 
(+420) 774 305 907
jan.brabnik@rsq.cz

Najdete nás na adrese
Za zahradami 396/2, Praha 10
nebo nám napište na
info@rsq.cz